Skipasy rýchlejšie, pohodlnejšie a lacnejšie = skipasy online!

PARK SNOW Donovaly

Tlačová správa

Sezóna 2018/2019

 

Po vzore viacerých stredísk v zahraničí, ale už aj na Slovensku bude má každý návštevník možnosť zakúpiť si lyžiarsky lístok z pohodlia domov ešte pred vycestovaním do strediska. Výhod je viac, okrem ušetreného času, ktorý namiesto státia v rade pred okienkom pokladne môže hneď po spustení lanoviek a vlekov návštevník využiť na lyžovanie, je určite najväčším benefitom online predaja skipasov práve možnosť takto zároveň aj ušetriť.
Ako na to? Predpokladom, ale nie nevyhnutnou podmienkou, že si budete môcť skipasy na donovalské zjazdovky zakúpiť priamo cez svoj počítač alebo mobilný telefón je, že budete vlastníte už čipovú kartu. Je jedno, či vám zostala doma z letnej návštevy lanovky, bobovej dráhy alebo vlaňajšej lyžovačky na Donovaloch, či dokonca v Rakúsku alebo v inom stredisku na Slovensku, ktoré využíva systém SKIDATA. Skipas si môžete „nabiť“ cez internet na každú takúto čipovú kartu, ak poznáte jej číselný kód, ktorý je spravidla vytlačený na zadnej strane. Potom sa stačí už len na webovej stránke https://skipas.parksnow.sk/zaregistrovať, vyplniť osobné údaje a spomínané číslo čipovej karty a od tohto momentu môžete začať pri kúpe skipasov na Donovaly dokonca aj šetriť. Každým nákupom získavate body, ktoré si pri ďalšom nákupe môžete buď odpočítať vo forme zľavy alebo si ich zbierať až si ich nazbierate toľko, že skipas budete mať úplne zadarmo. Jedno euro = jeden bod. Hodnota jedného bodu je 5 centov. Takže napr. pri kúpe 1 ks 7-hodinového skipasu za 28€ pre dospelú osobu v hlavnej sezóne získate 28 bodov, ktoré si pri kúpe lyžiarskeho lístka v budúcnosti môžete uplatniť vo forme zľavy v hodnote 1,40€. Zvyšok pohodlne doplatíte prostredníctvom svojej platobnej karty cez zabezpečenú platobnú bránu na webovej stránke strediska.
Ak čipovú kartu doma stále nemáte, nevadí. Skipas si môžete zakúpiť online aj bez nej a obdržíte e-mail s číslom skipasu. Toto číslo predložíte pri prvej návšteve strediska na pokladni a po úhrade zálohy za čipovú kartu vo výške 2€ dostanete reálny skipas. Následne si môžete číslo čipovej karty „doregistrovať“ v profile v našom e-shope a v budúcnosti si „dobíjať“ skipasy priamo na túto čipovú kartu. Tým sa vyhnete návštevám pokladne, skipas si aktivujete priamo prvým prechodom cez turniket na jednej z našich lanoviek.
Aké lyžiarske lístky je možné cez internet kúpiť? Úplne všetky typy skipasov, ktoré stredisko ponúka. Od 3-hodinového až po celosezónny skipas a to ako pre dospelých, tak aj pre deti či juniorov. Rovnako držitelia kariet ISIC, ITIC a EURO26 si budú môcť skipasy kúpiť priamo cez internet, na verifikáciu platnosti preukazu je zabezpečené prepojenie s databázou vydavateľa týchto kariet.
Celý proces predaja skipasov je teraz oveľa efektívnejší aj preto, že pri okienku pokladne už viac nie je potrebné pri viacdňových skipasoch vyhotovovať fotografiu majiteľa skipasu. Neznamená to, že by skipasy boli odteraz prenosné, avšak moderná technológia v nových turniketoch na lanovkách a ďalších najviac využívaných vlekoch v stredisku sa o to postará sama. Okrem toho, že prvým prechodom cez takýto turniket si zaktivujete na svojej čipovej karte zakúpený skipas, dokážu tieto turnikety aj sledovať, či skipas využíva len ten, kto si ho skutočne v pokladni alebo cez internet zakúpil. Bližšie informácie ohľadom online predaja skipasov ako aj všeobecné obchodné podmienky je možné nájsť na webovej stránke https://skipas.parksnow.sk/

Lyžovačka aj na Štedrý deň len za 13€!

Aj tohtoročný začiatok lyžiarskej sezóny 2018/2019 sa na Donovaloch bude niesť v duchu nízkych cien skipasov. Až do 24. decembra 2018 (vrátane) je možné na Donovaloch lyžovať len za 13€ pri kúpe 7-hodinového (t.j. celodenného) skipasu. V predaji je aj alternatíva skipasu na kratšiu lyžovačku. Lez 11€ zaplatíte, ak vám stačí lyžovačka na 4 hodiny. Deti do 12 rokov lyžujú len za 11€ (7-hodinový), resp. 9€ (4-hodinový lístok).

Lyžujte celú sezónu hoci aj každý deň len za 200€!

Zakúpte si celosezónny skipas a brázdite zjazdovky na Donovaloch hoci aj každý deň! Jedinečná ponuka pre všetkých pravidelných návštevníkov je platná pre každého bez rozdielu veku až do 24. decembra 2018! Za rovnakú cenu je možné zakúpiť si aj prenosný 10-dňový lístok a striedať sa pri jeho využívaní napr. s kamarátmi alebo ostatnými členmi rodiny. Výhodou kúpy sezónneho lístka je jeho platnosť aj počas večerného lyžovania, na rozdiel od prenosného 10-dňového lístka, ktorý je možné využiť len na lyžovačku počas dennej prevádzky lanoviek a vlekov v čase 8:30 – 16:00.
Všetci majitelia sezónnych skipasov získavajú aj tento rok bonusovú PARK SNOW Card ku kúpe skipasu gratis a môžu tak až do konca apríla 2019 čerpať zaujímavé zľavy u partnerov karty na Donovaloch a blízkom okolí. Takisto pri kúpe celosezónneho skipasu čaká pre každého majiteľa darček v podobe zľavy na nákup v sieti predajní outdoorového oblečenia ALPINE PRO na Slovensku.

Fotopoint Nová hoľa

Čo určite nemôže chýbať skvelému dňu strávenému u nás v PARK SNOW Donovaly? Presne tak, fotka na pamiatku s tými najbližšími! Pošlite pozdrav rodine, priateľom či známym, pozdravte ich jednoducho cez facebook či instagram. Ako na to? Vyvezte sa lanovkou na Novú hoľu, kde priamo naproti vrcholovej stanici uvidíte nové zariadenie. Nie, nejde o radar či meteostanicu, je to skrinka vybavená kvalitným fotoaparátom a bezkontaktným čítacím zariadením. Priložte čipovú kartu so svojim skipasom alebo spiatočným lístkom na lanovku k čítačke na vyznačenom mieste a presuňte sa do 10 sekúnd na miesto ku svojej partii, usmejte sa a vyčkajte na blesk. Tak a fotka s panorámou Nízkych Tatier v pozadí je hotová. Do pár minút si ju jednoducho nájdete v mobilnej aplikácii Skiline alebo na webe www.skiline.cc spolu so štatistikou koľko kilometrov ste už u nás nalyžovali. Nie ste spokojní s fotkou? Nevadí, odfoťte sa znovu a znovu… 🙂

Moderné medicínske centrum

K zimnej dovolenke bohužiaľ niekedy patria aj úrazy, ktoré doteraz riešili pracovníci horskej záchrannej služby priamo na svahu a po transporte bol zranený odovzdaný do lekárskej starostlivosti privolanej záchrannej služby. Tento častokrát časovo zdĺhavý postup je už minulosťou vďaka novému modernému pracovisku medicínskeho centra, ktoré sa nachádza priamo v centre obce na prízemí apartmánového domu Horec. V zrekonštruovaných priestoroch súkromnej ambulancie úrazovej chirurgie vybavenej aj röntgenovým prístrojom je od decembra 2017 poskytovaná zdravotná starostlivosť najvyššieho štandardu. Lekár je k dispozícii denne počas trvania zimnej sezóny v čase od 9:00 do 19:00. Aj keď ide primárne o traumatologickú ambulanciu, lekár vyšetrí aj pacientov s akútnymi ochoreniami ako napr. dýchacích ciest alebo brucha.

Na Donovaloch lyžujú zadarmo deti až do 8 rokov!

Takmer vo všetkých lyžiarskych strediskách na Slovensku si lyžovačku užívajú deti do 6 rokov v sprievode dospelej osoby s platným lyžiarskym lístkom zadarmo. Túto tradíciu sme však na Donovaloch zrušili a pre pobytových hostí, najmä rodiny s deťmi zaviedli možnosť získať bezplatný skipas pre deti až do dovŕšenia 8. roku života! Táto ponuka platí pri kúpe 3- až 7-dňových skipasov, kedy za skipas platia len len rodičia, príp. sprievodné osoby.
Hranica 6 rokov pre deti, ktoré nepotrebujú na lyžovačku skipas a lyžujú spolu s rodičom zostáva pri kúpe krátkodobých lyžiarskych lístkov – t.j. všetkých s platnosťou kratšou ako 3 dni. Takisto hranica 6 rokov je uplatňovaná aj pri kúpe celosezónneho skipasu.

S veľkým úspechom sa stretlo aj zavedenie nepretržitej prevádzky 4-sedačkovej lanovky a vleku P2 na Záhradišti v čase 8:30 – 21:00. Denné lyžovanie tak plynulo prechádza do večernej prevádzky. S flexibilnou platnosťou napr. 7-hodinového lístka majú lyžiari možnosť spojiť denné aj večerné lyžovanie, napr. ak začnú lyžovať o 13:45, lyžujú na Záhradišti až do 20:45! Samozrejme, stále je možné si zakúpiť aj lyžiarske lístky len na večerné lyžovanie, ktorých platnosť je už od 16:00 – 21:00.

Najväčší detský FUN PARK v strednej Európe

Detský FUNPARK na Donovaloch sa nachádza v časti Mistríky, v najvhodnejšej lokalite pre výučbu lyžovania – a to priamo medzi dvomi lyžiarskymi svahmi Nová hoľa a Záhradište. K 2500 m2 pôvodnej plochy FUN PARK-u Patty Ski pribudlo v decembri 2011 nových skoro 10 000 m2 čím sa zaraďuje spolu s vybavením do popredia detských parkov a je druhým najväčším svojho druhu v Európe. Vo FUN PARKU je k dispozícii 9 posuvných pásov, pomocou ktorých sa deti naučia lyžovať oveľa ľahšie, bez strachu a hlavne zažijú pri tom veľa zábavy. Vo FUN PARKu nechýba ani karusel – kolotoč poháňaný motorom, ktorý je veľkým pomocníkom pri lyžiarskej výučbe. Deti sa učia lyžovať v lyžiarskej škôlke už od 3 rokov a práve pre deti, ktoré začínajú sú posuvné pásy najväčším pomocníkom.
Každý deň o 12.00 pozývame všetky deti aj dospelých na jedinečnú „Show na snehu“ s množstvom hier a zábavy a nezabudnuteľnú jazdu v snežnom vláčiku. Tešia sa na vás naši maskoti Dodo, Lulu, Brumík a myšiaci PARK SNOW.
Rezervácie a objednávky priamo na recepcii ubytovacieho zariadenia!

CENNÍK VSTUPOV DO FUNPARKU

 

Typ lístka / obdobie                                … – 24.12.18 a 07.01.19 –                  … 25.12.2018 – 06.01.2019
Jednotné vstupné                          Jednotné vstupné
1 hodina                                                                    6,00 €                                                7,00 €
2 hodiny                                                                   10,00 €                                              12,00 €
1 deň                                                                          13,00 €                                              15,00 €
1 deň s PARK SNOW Card                                    11,00 €                                              12,00 €

Donovaly aj pre bežkárov

Na Donovaloch si na svoje určite prídu aj vyznávači bežeckého lyžovania. K dispozícii sú 2 bežecké okruhy v okolí Polianky a Močiarov a trasa z Donovál až na Šachtičku. Celková dĺžka pravidelne upravovaných bežeckých trás je 18,4 km. Sú pripravované vždy pred víkendom pre korčuliarsky štýl.
Novú mapu bežkárskych tratí je možné bezplatne získať v miestnom infocentre alebo si stiahnuť z webovej stránky www.parksnow.sk, sekcia „mapy“.

Najlepší snowpark na Donovaloch – Riders Park Záhradište

V stredisku PARK SNOW Donovaly prevádzkujeme najlepší* snowpark na Slovensku (*podľa výsledkov ankety na portáloch www.boardlife.sk a www.freeskier.sk ). Našim cieľom a celej našej „crew“ je park čo najskôr na začiatku sezóny otvoriť a dennou údržbou ho udržiavať v najlepšom stave. V posledných dvoch sezónach bol RIDERS PARK Donovaly vždy prvým otvoreným slovenským parkom.
V parku sa nachádzajú zvyčajne 3 skoky a 12 prekážok, ktoré sa počas sezóny obmieňajú, aby bolo jazdenie v ňom stále výzvou. Každú sezónu pribúdajú do parku nové prekážky, v predminulej sezóne aj CHILLOUT ZÓNA s hudbou.

Aj v tejto lyžiarskej sezóne 2018/2019 bude Riders Park Záhradište strediskom prípravy slovenskej reprezentácie v snowboardingu a akrobatickom lyžovaní.

Všetky informácie o snowparku sú dostupné na webovej stránke www.riderspark.sk.

6-dňová lyžovačka s PARK SNOW Card v hlavnej sezóne pre dospelú osobu už od 20€/deň!

PARK SNOW Card – Vezmite si svoju dovolenku do vlastných rúk!

Čo je PARK SNOW Card?
Produkt PARK SNOW Card je v našom stredisku známy už niekoľko sezón. Hostia ho poznajú prostredníctvom karty, ktorú obdržali v partnerskom ubytovacom zariadení, pokiaľ sa ubytovali aspoň na 2 noci a mohli s ňou využívať služby za výhodnejšie ceny. Vydanie karty je spoplatnené sumou 2,20 EUR. Bonusom spolu s kartou je klasická poštová pohľadnica, ktorú môže hosť zaslať alebo si ponechať ako suvenír.

Najatraktívnejšie zľavy, ktoré hosť získava s kartou:
– zľavy na 3-dňový a 6-dňový skipas v stredisku PARK SNOW Donovaly
– zľava na celodenný vstup do detského funparku
– zľavy v požičovniach lyžiarskeho & snowboardového výstroja, lyžiarskych a snowb. školách, aquaparkoch
– ďalšie zľavy a ostatné výhody bližšie opísané na webovej stránke www.parksnowcard.sk

PARK SNOW Card je kľúčom k získaniu plnohodnotného zážitku z dovolenky strávenej na Donovaloch, ale aj u mnohých našich partnerov po celom Slovensku.
Ako získať kartu hosťa – PARK SNOW Card?
Pobytovú kartu hosťa so všetkými jej výhodami získate na základe objednávky u svojho ubytovateľa pred príchodom do strediska. Záleží od dĺžky pobytu, pretože rozlišujeme pobytovú kartu pre krátkodobý pobyt (2-4 noci) a pobytovú kartu pre dlhodobý pobyt (5-7 nocí). Samotnú kartu si prevezmete buď na recepcii zariadenia alebo v infocentre. Cena karty je 2,20 EUR (vrátane DPH). Podmienkou jej získania je, že sa ubytujete minimálne na 2 noci v partnerskom zariadení (zoznam je uvedený na www.parksnowcard.sk) a máte viac ako 6 rokov.
Ako funguje karta hosťa – PARK SNOW Card?
Jednoducho – hosť kartu nosí stále so sebou a u našich partnerov – akceptačných miestach sa ňou preukáže a využíva jej výhody pri čerpaní skvelých zliav! Každý partner akceptujúci PARK SNOW Card má svoju prevádzku označenú nálepkou. Zoznam akceptačných miest je priebežne aktualizovaný a vždy je dostupný na www.parksnow.sk.
Viac informácií na www.parksnowcard.sk
Informačné systémy

V oblasti informačných systémov využívame už niekoľkú sezónu informačno-rezervačný systém DESKLINE, ktorý nám zabezpečuje profesionálne spracovanie informácií v každej oblasti – turistické informácie, informácie o prevádzkovateľoch služieb, kalendár podujatí, rezervácie ubytovania, predaj suvenírov, a taktiež predaj vstupeniek na miestne podujatia. Ide naozaj o komplexný systém, ktorého výhodou je prepojiteľnosť všetkých informácií a výstup pre zákazníka v jednotnom vizuálnom prevedení. Dôležité pre nás je, že náš systém je prepojiteľný aj s niektorými rezervačnými systémami priamo na recepciách ubytovacích zariadení, čo garantuje skutočne aktuálnu informáciu o obsadenosti ubytovacej kapacity v týchto zariadeniach. Momentálne sa v „dielni“ dodávateľskej firmy pracuje na novom vizuálnom prevedení, na ktorý sa môžeme čoskoro tešiť.

8-hodinový výberový lístok (8-hodín zo sezóny)

8-hodinový výberový lístok je lístok vhodný pre všetkých, ktorí si chcú užiť slobodu a nechcú sa viazať kúpou časových lístkov a pri častejších návštevách nášho strediska nelyžujú celý deň. Prvým prechodom cez turniket sa odpočíta z lístka 1 hodina, počas ktorej môže majiteľ lístka uskutočniť neobmedzený počet jázd. Ak po uplynutí tejto hodiny už žiadny ďalší prechod cez turniket neuskutoční, na lístku zostáva 7 hodín, ktoré môže opäť ľubovoľne využiť v ktorúkoľvek dobu počas prevádzky dopravných zariadení v našom stredisku na dennom alebo večernom lyžovaní. Ďalšiu hodinu majiteľovi lístka odpočíta až prechodom cez turniket po uplynutí 60 minút od prvého prechodu cez turniket.
Príklad.
Prichádzam do strediska, 8:25 si v pokladni kúpim 8-hodinový výberový lístok. Prvýkrát prechádzam cez turniket o 8:31. V tomto momente mi z lístka odpočíta celú jednu hodinu do 9,31. Ďalšie jazdy uskutočním napr. 8:44, 9:05, 9:18, 9:29. Potom sa rozhodnem, že si urobím prestávku a idem do Husky baru. Na lístku mám stále k dispozícii ešte celých 7 hodín.
Opäť lyžujem od 11:40 (bude mi odpočítaná druhá hodina do 12:40), urobím však len jednu jazdu a stretnem známeho, ktorý ma zavolá na obed. Po obede sa už na svah nevrátim, zostáva mi lístok so 6 hodinami, ktoré môžem využiť podobným spôsobom ktorýkoľvek iný deň, príp. ešte v rovnaký deň na večerné lyžovanie.

Lyžiarske stredisko na Donovaloch je držiteľom certifikátu kvality služieb

Ďalšie atrakcie v stredisku PARK SNOW Donovaly

– bezplatná umelá ľadová plocha
– Riders park – snowpark,
– detský PATTY SKI Funpark s animačným programom pre deti
– 18,4 km bežeckých trás
– snowparagliding, psie a konské záprahy
– tobogánová bobová dráha (v prevádzke len počas letnej sezóny)

Kontakty

Správa strediska
PARK SNOW Donovaly
Telefón: +421-48-4199-881
E-mail: info@parksnow.sk
www.parksnow.sk

Infocentrum Donovaly
Rezervácie ubytovania:
+421-48-4199-900
info@infodonovaly.sk

Vyhotovili:
Ing, Miroslav Dobrota, marketingový manažér PARK SNOW Donovaly
Petra Pondelíková, vedúca infocentra INFO DONOVALY, s.r.o.
Október 2018

About the author

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *